Niedoczynność tarczycy i wynik badania krwi

Witam, od trzech lat mam niedoczynność tarczycy, ostatnio okazało się, że ogólne wyniki także nie są zbyt dobre (w mojej ocenie) MCV 79 (80-99), MCH 24,2 (27-35) MCHC 30,6 (32-37), ferrytyna 19,78 (13-150), żelazo 24 (37-145), czy to anemia spowodowana niedokrwistością żelaza? Jaka jest przyczyna? Ponadto stale mam zimne ręce i stopy, nawet latem na plaży, zajady, bardzo suchą skórę,wiecznie jestem zmęczona i zniechęcona do życia...:( czy jest jakieś lekarstwo? Pozdrawiam, Lidka

Witam,

Ma Pani małą objętość krwinki czerownej (MCV), również inne parametry wskazują,że Pani dolegliwości spowodowane są niedoborem żelaza. Proszę postarać się zwiększyć w diecie ilość produktów bogatych w żelazo. lub udać się do swojego lekarza, to przepisze Pani jakiś preparat, który umożliwi szybsze uzupełnienie żelaza w organizmie. Po wyrównaniu poziomu żelaza i uzupełnieniu jego zapasów powinna poczuć się Pani znacznie lepiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz