Nieprawidłowy zapis EEG - czy to znaczy, że mam padaczkę?

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania EEG: Zapis nieprawidłowy: HW ujawnia obustronne, synchroniczne wyładowania ostrowierzchołkowych fal wolnych gł. znad okolic potylicznych na tle prawidłowej czynności podstawowej.  Badanie zostało wykonane z powodu osłabnięć oraz jednej, krótkotrwałej utraty przytomności. W trakcie tzw. ataku czuję silne ciśnienie w lewym uchu przechodzące do środka głowy, zaburzenia pola widzenia oraz zawirowania w głowie. W maju przerwałam przyjmować tabletki antykoncepcyjne, ponieważ podejrzewa się kolagenozę na podstawie obecności przeciwciał przeciwjądrowych ANA miano 1:100 oraz kapilaroskopii, stwierdzono nieliczne naczynia meandrowate. Od tego czasu przyjmuję L*** na wywołanie okresu - podejrzewa się zespół policystycznych jajników. Jeden z neurologów podejrzewa napady padaczkowe. Kolejny nakazał badania hormonalne, wizytę u endokrynologa oraz powiedział, że mogą to być bóle migrenowe. Jutro odbieram wynik tomografii głowy, robionej bez kontrastu. Dolegliwości: po ostatnich omdleniach od których mineło dwa tygodnie, nieustannie boli mnie głowa również, nie mam ochoty na jedzenie, jest mi niedobrze, czuję mulenie w żołądku. Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Stawiając diagnozę lekarz powinien się oprzeć o całość Twojej dokumentacji medycznej. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl