Nieustająca chęć jedzenia - jak temu zaradzić?

Martwię się, bo w zeszłym roku odchudziłam się bardzo drastycznie (przy 1,60 m coś 42 kg), ale przejrzałam na oczy i zaczęłam jeść, aby przytyć. Dalej jestem szczupła i wagę mam w normie, ale nie podoba mi się mój obecny wygląd. Czuję, że przytyłam za dużo, ale po tym kresie głodówki w zeszłym roku i teraz stale mam ochotę coś zjeść. Mam tego dosyć, chciałabym, żeby nie chiało mi się (dziwne sformułowanie) co chwila jeść. Co robić?
ponad rok temu

Witam!

Przede wszystkim nie możesz ponownie dopuścić do nadmiernej utraty masy ciała. Jest to niebezpieczne dla Twojego zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Powinnaś zaakceptować siebie taką, jaką jesteś, i dostrzec swoje piękno. Po długotrwałej głodówce ciało może wyglądać nieatrakcyjnie ze względu na brak jędrności i sprężystości. Może być suche i trudne w utrzymaniu. Dlatego ważne jest, aby o siebie zadbać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Uprawiaj sport i stosuj kremy nawilżające, a Twoja skóra odzyska piękno.

Jeśli chodzi o dietę, powinnaś zacząć myśleć o tym, co jest zdrowe i dobre dla Twojego organizmu, a nie ile co ma kalorii. Zwróć uwagę na swoje nawyki żywieniowe i wyeliminuj te złe. Najpierw jednak powinnaś poznać zasady zdrowego odżywiania, o których przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Problem ciągłego głodu również jest spowodowany nieprawidłowym żywieniem. Spożywając 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu, unikniesz podjadania. Pamiętaj, że posiłki powinny być małe objętościowe i zdrowe. Ważne są warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste w diecie. Zawierają one duże ilości błonnika pokarmowego, który wypełnia Twój żołądek i powoduje zmniejszone uczucie głodu na około 4 godziny.

Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze, a Twoje ciało chore nigdy nie będzie piękne! Dbaj siebie i doceń swoją urodę bez głodówek!

Powodzenia.