Niskie ciśnienie i nieprawidłowe parametry w morfologii krwi a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Zdecydowałam się na antykoncepcję hormonalną. 23 grudnia mam wizytę w państwowym szpitalu. Wiem jak to bywa, przepiszą tabletki,a nie przebadają,dlatego chciałam zapytać czy fakt,że jestem niskociśnieniowcem,( ciśnienie czasem mam nawet 40/50) i kolejny fakt,że moja morfologia jest od kilku lat zaniżona( np. płytki krwi 100 a hemoglobina 11) to czy jest to przeciwwskazaniem do zażywania owych tabletek ? Pozdrawiam. :)

Witam,
proszę upewnić się czy sprzęt na którym Pani mierzy ciśnienie jest prawidłowy, ponieważ taki pomiar jest niemożliwy.
Proszę na wizycie wspomnieć o swoich wynikach (wziąć je ze sobą) i lekarz odpowiednio dobierze tabletki.
Tabletki zwykle przepisuje sie w oparciu o dobrze zebrany wywiad oraz badanie przedmiotowe, nie ma obowiązku wykonywania dodatkowych badań