Pominięcie tabletki z 2 tygodnia

Witam. Moje pytanie brzmi: czy jest możliwe aby doszło do zapłodnienia, jeśli biorę tabletki antykoncepcyjne?  W 10 dniu brania tabletek uprawiałam seks z chlopakiem. Po raz pierwszy moj partner zakończył stosunek w środku. Tego wieczoru zjadłam tabletkę o własciwej porze. Jednak kolejnego dnia zapomnialam tabletki, więc wzięłam dwie na raz dzień później. Tak więc około 20 godzin za późno. Czy nieprawidlowe zażycie tabletki dzień po stosunku mogło doprowadzić do zapłodnienia? Czy jest taka możliwość? Testu jeszcze nie robilam, bo myślęl, że jest o wiele za wcześnie. Będę wdzięczna za odpowiedz. syl.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
1. Liczy się to, którą tabletkę z opakowania (konkretnie z którego tygodnia stosowania), Pani pomineła. Pominięcie tabletki z 2 tyogdnia jest najbezpieczniejsze i nie niesie ze sobą zwiększonego ryzyka zapłodnienia (dotyczy to oczywiście pojedynczej tabletki). Wystarczy jak najszybciej przyjąć zapomnianą sztukę.
2. Stosunek przerywany NIE JEST metodą antykoncepcyjną, więc informacja, gdzie doszło do wytrysku, nie jest istotna.
3. Testy wykonuje się w dniu spodziewanej miesiączki, ewentualnie minimum 10 dni od możliwego zapłodnienia (to tak na przyszłość).