Problemy z przełykaniem a objawy fobii

Witam Byłam u laryngologa bo mam problem z przelykaniem ale nic nie stwierdził. Gastronomia - nic. Endokrynolog - nic. A ja nie mogę nic przełknąć bo jedzenie nie chce mi przejść przez gardło. Staje na środku i zaczynam się dusić. Proszę o informację czy powinnam się zgłosić do psychologa bo już nie mam pojęcia co robić

Tak. Konsultacja z psychologiem bądź psychiatrą pomoże stwierdzić czy Pani dolegliwości nie mają podłoża psychosomatycznego, a jako takie - powinny być leczone metodami oddziałującymi na psychikę. Powodzenia.

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty i/lub lekarza psychiatry, np.: w Poradni Zdrowia Psychciznego /NFZ/, prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Twoarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.