Przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

9 dni temu zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Przez cały czas mam krwawienie. W przyszłym miesiącu wyjeżdżam i nie ukrywam, że takie długie krwawienie byłoby mi bardzo nie na rękę. Jak duża jest szansa, że po zakończeniu pierwszego opakowania kolejne krwawienie również bedzie takie długie? Czy może wygodniej by mi było nie robić przerwy między opakowaniami?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Krwawienia są najczęstszym działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcyjnych. Niestety trudno ustalić, kiedy ono zniknie. Przyjęcie dwóch opakowań pod rząd może, ale nie musi zmniejszyć plamienie.
Plamienia powinny ustąpić po 2-3 opakowaniach. Jeżeli tak się nie stanie, konieczna będzie wizyta ginekologa w celu zmiany preparatu.
Pozdrawiam.