Przewężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 w wyniku RTG a konieczność zaprzestania ćwiczeń
Dzień Dobry, Jakiś czas temu otrzymałem zdjęcie RTG na którym wykazano: - przewężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1- rotacja lewostronna kręgów lędźwiowych. Od jakiegoś czasu dużo ćwiczę, moje pytanie brzmi: czy powinienem przestać (szczególnie, że po wysiłku niejednokrotnie ból promieniuje do lewej nogi) czy może powinienem kontynuować? Jakie są szanse na powrót do "zdrowego stanu"?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację bez obciążenia kręgosłupa.