Przewężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 w wyniku RTG a konieczność zaprzestania ćwiczeń

Dzień Dobry, Jakiś czas temu otrzymałem zdjęcie RTG na którym wykazano: - przewężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1- rotacja lewostronna kręgów lędźwiowych. Od jakiegoś czasu dużo ćwiczę, moje pytanie brzmi: czy powinienem przestać (szczególnie, że po wysiłku niejednokrotnie ból promieniuje do lewej nogi) czy może powinienem kontynuować? Jakie są szanse na powrót do "zdrowego stanu"?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację bez obciążenia kręgosłupa.