Świąd całego ciała - jaka przyczyna?

Biorę leki dwa razy dziennie, a mimo to całe ciało mnie swędzi. Co może być tego przyczyną. Zaznaczam, że mam nieprawidłowe "TSH" i skaczące "FT3,FT4". Co może być tego przyczyną i czy te dwie sprawy się łączą?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Zażywany lek jest stosowany w przypadku zmian alergicznych i dolegliwości powinny nieco ustąpić.
Przyczyn świądu jest bardzo wiele, jeżeli nie będzie poprawy po stosowanym leczeniu konieczne będzie wyjaśnienie przyczyny dolegliwości.
Przyczyną może być oprócz alergii, choroba nerek lub wątroby, choroba krwi.
W przypadku chorób tarczycy także mogą pojawić się takie objawy. Wskazana jest więc konsultacja z endokrynologiem i wyrównanie zaburzeń hormonalnych.
Czasami przyczyna objawów jest cukrzyca.

Pozdrawiam