Szansa na zajście w ciążę przy pominięciu tabletki

Witam, w dniu wczorajszym zorientowałam się, że musiałam pominąć jakąś tabletkę, gdyż zostało mi ich za dużo (a zostały mi 3 ostatnie białe placebo), a powinny zostać 2. W tym tygodniu uprawiałam stosunek. Jaka jest szansa, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

By określić ryzyko ciąży niezbędna jest wiedza, kiedy została pominięta pigułka.
Jeżeli w tym miesiącu doszło tylko do tego jednego stosunku, w ostatnim tygodniu przyjmowania pigułek, szanse na ciążę są niewielkie.
Dla pewności sugerowałabym wykonanie testu ciążowego w ostatnim dniu cyklu.

Pozdrawiam.