Mężczyzna , 38 lat Witam,zrobile badanie usg brzucha z racji częstych zaparć, osłabienia, zawrotów głowy,mieszkam w Szkocji a tu o lekarza trudno moze jakies sugestie co ewentualnie mam robić W części astralnej trzonu zoladka hypoechogeniczna miesniwówka 3mm w okresie obrzęku,w prawym dol biodrowym końcowy odcinek jelita krętego w zakresie faudów śluzówki o subklinicznej procesie obrzęku, natomiast ściana mięśniówki do śr ok 1,2mm. Lokalne spastyczne obkurczeniu jelita grubego głównie na poziomie zstępicy i esicy
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: