W jaki sposób mogę szybko schudnąć?

Dzień dobry. Mam problem, z którym sama męczę się od... dobrych 4 lat, ale efekt są marne... a mianowicie, niestety mam nadwagę, która psuje mój cały wizerunek. Mam 18 lat, 162 cm wzrostu i 68 kg. Próbowałam już przeróżnych diet, ale na żadnej nie mogę wytrzymać dłużej niż 3 dni, bo kusi mnie na coś słodkiego.. Nie mam możliwości wybrania się do dietetyka, bo obecnie mam problemy finansowe. Proszę o jakąś radę w takim przypadku.. Bardzo dziękuję za każdą pomoc.

Lek. Wojciech Zygmunt

Nie ma możliwości szybkiego pozbycia się zbędnych kilogramów. Wszystkie diety i suplementy - teoretycznie to gwarantujące - kłamią. Im szybsze zrzucenie kilogramów, tym większy efekt jojo i powrót do wagi wyjściowej lub większej. Niestety konieczne jest ułożenie diety dopasowanej do pani potrzeb, najlepiej przez WYKWALIFIKOWANEGO dietetyka. Ważne jest by pracowała pani nad własną motywacją, gdyż 3 dniowa motywacja nie wróży dobrych efektów. Warto stosować również dostosowany do pani potrzeb wysiłek fizyczny (3-4 razy w tygodniu). Powinna pani wykluczyć też częstą przyczynę braku motywacji i nadwagi jaką jest niedoczynność tarczycy - oznaczenia hormonalne TSH, fT3 i fT4 może zlecić lekarz rodzinny. Jednak w większości przypadków problemy z masą ciała nie wynikają z zaburzeń hormonalnych i w razie ujemnych wyników proszę nie szukać na siły problemu w tym zakresie (czym często próbują usprawiedliwić się pacjenci). I jeszcze raz proszę pamiętać, że do osiągnięcia zadowalającej wagi dochodzi się stopniowo. Pozdrawiam. Życzę silnej motywacji i zdrowia.