W jaki sposób najskuteczniej sprawdzić jaki pokarm uczula?

Dzień dobry, Od czego należy zacząć sprawdzając uczulenia na różne pokarmy? Odstawić np czekoladę / kakao i odczekać 2 tygodnie? W jaki sposób najskuteczniej sprawdzić jaki pokarm uczula? Dziękuję za odpowiedź. Sylwia K

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

najpierw należy wprowadzić dietę złożoną tylko z produktów hipoalergicznych czyli bez mleka krowiego, jaj, ryb, skorupiaków, mięczaków, orzechy arachidowych, soji, pszenicy oraz jabłek, porzeczek, jagód, morel, dyni, marchewi, ziemniaków, buraków, pora, cebuli, kalarepy, brokułów, kalafiora, fasolki szparagowej, zielonego groszka. A następnie, gdy objawy znikną, wprowadzać po jednym produkcie co 2 dni i obserwować po którym produkcie pojawią się objawy.

Pozdrawiam.