Wymioty po przyjęciu pierwszej tabletki z blistra a ryzyko zapłodnienia i konieczność badania beta-HCG

Witam. Po zażyciu pierwszej tabletki z blistra o godzinie 19.00, ok godziny 22:50 wystąpiły u mnie wymioty.. Dodam, iż w ciągu ostatnich dni zażywałam tabletki regularnie o stałej porze bez wymiotów. Niestety doszło między mną a partnerem do zbliżenia ok 4 razy w tym czasie. Do erekcji jednak dochodzi zawsze na zewnątrz. Teraz moje pytanie: jak duże jest ryzyko zapłodnienia? Kiedy powinnam zrobić test beta hcg i czy jest to konieczne? Pilnie proszę o odpowiedz....

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest niewielkie. W razie wątpliwości proszę wykonać po 14 dniach od stosunku test ciążowy dostępny w aptece. W przypadku wątpliwego wyniku konieczne będzie oznaczenie poziomu betaHCG we krwi.