Wynik tomografii komputerowej jamy brzusznej z kontrastem u 13-letniej córki

Witam mam pytanie dotyczące córki 13 lat.Opis z wypisu:wyniki badań z tomografii komputerowej jamy brzusznej z kontrastem:Wątrobaw segm 4-tym brzeżnie widoczna zmiana hipodensyjna w fazie wrotnej i miąższowej ok 30*18(AX)*17 (CC)-normodensyjna w pozostałych fazach,bez efektu masy-podejrzenie atypowego unaczynienia wrotnego-poza tym jednorodna,normodensyjna,niepowiększona.PŻW i drogi żółciowewewnątrzwątrobowe nieposzerzone.Pęcherzyk żółciowy bez uchwytnej patologii . część 2 ...śledziona niepowiększona jednorodna ,trzustka,nerki,nadnercz w normie.aorta brzuszna nieposzerzona.Powiększonych węzłów chłonnych oraz wolnego płynu w jamie brzusznej nie uwidoczniono.Badanie moczu wyszło w normie.Morfologia w normie .Biochemia:Bilirubina całkowita wynik 26.0*(3,4-17,0). Bardzo proszę o wyczerpującą odp. w sprawie tych wyników doktor powiedział że dziecko jest zdrowe i niema powodu do zmartwień dodam że od 6 lat kontrolowaliśmy to poprzez badanie usg a tą torbiel lekarz znalazł przypadkiem podczas bad.USG .Pozdrawiam Bardzo proszę o odp

Witam serdecznie,

Wynik badania wydaje się prawidłowy, z wyjątkiem atypowego unaczynienia wrotnego. Ale może być to uroda anatomiczna Pani córki. Mimo wszystko wskazana jest u Pani córki konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, prowadzącym lub pediatrą, ponieważ lekarz na podstawie objawów klinicznych, badania fizykalnego oraz badań dodatkowych może postawić rozpoznanie i ustalić ewentualne dalsze postępowanie.
Dlatego wskazana jest aby Pani z córką udała się na konsultacje lekarską w gabinecie z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.