Zaburzenia snu na tle nerwicy

Witam! Mam 35 lat. Jestem po rozwodzie, wiele przeszłam w życiu stresów i lęków. Cierpię na nadciśnienie, biorę Ebivol oraz Prestarium w dawkach minimalnych, tj. ćwiartkę 5 mg tabletek raz dzienne. Cierpię na zawroty głowy podczas kładzenia się na wznak oraz odczuwam rzucanie na bok podczas chodzenia. Boję się, że mi się coś stanie. Robiłam badania: krew, mocz, tarczycę, glukozę, nadnercza, usg jamy brzusznej, cytologię, usg dopochwowe. Wyniki dobre. Od kilku lat mam problem, który mnie niepokoi. Kilkanaście razy w ciągu kilku lat przydarzyła mi się taka oto sytuacja: zrywam się ze snu, siadam i nie wiem jak się nazywam, nie mogę nic zrobić. Za każdym razem przypominam sobie moje imię, trwa to kilka sekund, po czym nie wiem czemu ale kładę się z powrotem i zasypiam. Jestem kłębkiem nerwów, boję się o siebie. Jestem samotną matką. Proszę o radę, co mam robić i co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Opisane objawy sugerują zaburzenia nerwicowe. W tym celu konieczna jest konsultacja psychiatryczna. Po dokładnym badaniu psychiatrycznym lekarz będzie mógł dobrać odpowiednie leczenie przeciwlękowe co powinno znacznie poprawić jakość życia. Opisane zaburzenia mogą ulec znacznemu złagodzeniu lub nawet ustąpieniu. Także problem nadciśnienia może zostać wyeliminowany. Zachęcam do wizyty u psychiatry, nie potrzeba do tego skierowania. Pozdrawiam serdecznie!