Zaparcia u 6-miesięcznego dziecka

WITAM, mam pytanie, a mianowicie mój synek ma 6 miesięcy, mały ma straszne zaparcia, jak mogę mu pomóc???podaje mu rumianek, jabłko, jest na karmieniu mieszanym - dostaje mleko bebiko comfort na kolki i zaparcia, jednak kupkę robi raz na 3dni, bardzo zbitą, widać, że go to boli, co robić?

Dzień dobry,

Zaparcia w tym wieku mogą świadczyć o alergii na mleko, dlatego też w pierwszej kolejności należy skonsultować się z pediatrą w celu zmiany mleka.
Ponadto można synkowi podawać rano i wieczorem po 1 sztuce namoczonej (roztartej) w rumianku/ wodzie/ koprze śliwce suszonej (najlepiej ekologicznej) nie konserwowanej siarką.

Można kupić taką specjalną suszoną śliwkę - BoboViTA. lub jabłko z czarną porzeczką.

Jabłuszko powinno być lekko zaparzone z dodatkiem pół łyżeczki oleju lnianego.
Zwiększy poślizg kału a dodatkowo korzystnie wpływa na rozwój mózgu dziecka.

Olej proszę podawać codziennie po 0,5 łyżeczki, a od 7 miesiąca po 1 łyżeczce do ukończenia 1 roku życia dziecka.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

należy skonsultować się z pediatrą, który zadecyduje czy można zmienić jeszcze coś w diecie czy też istnieje konieczność leczenia farmakologicznego. W diecie należy unikać kaszek, kleików, bananów gotowanej marchewki.