Akupunktura przy AZS i alergii pokarmowej

Dzie dobry! Choruje na AZS, alergie pokarmowe, nadcisnienie, z atopia radze sobie restrykcyjna weganska dieta, emolientami, masciami. Ostatni steryd przyjmowalem w grudniu, metypred, teraz jedynie masc z hydrokortyzonem, okazyjnie. Uslyszalem o akupunkturze, pragne zapytac czy ta metoda jest bezpieczna, czy jest stosowana w medycynie, jak mozna potwierdzic umiejetnosci specjalisty, zweryfikowac? Czy akupunktura moze pomoc w mojej sprawie? Dziekuje i pozdrawiam!

WItam,
Akupunktura jest stosowana w medycynie a klinicznie stosował ją prof. Garnuszewski w Stołecznym Centrum Akupunktury Warzawa-Ochota. Jestem jednym z wielu tysięcy jego uczniów. Uważam że w Pana sytuacji metoda ta może mieć jedynie zastosowanie wspierające gdyż sterydy znacznie ograniczają jej efektywność. W Pana diecie wegańskiej musi byc jakiś błąd gdyż moje doświadczenie pokazuje iż dieta eliminacyjna powinna Pana uwolnić w zupełności od potrzeby leków. Mam przypadek wyleczonej pacjentki z bardzo ciężkim AZS,która w ciągu pół roku homeoterapii i bardzo restrykcyjnej diety pozbyła się dolegliwości po ponad 20 latach cierpienia. Więc wszystko jest możliwe.
pozdrawiam
Robert Zawiślak