Cholesterol, mocz i krew - jakie są powody odchyleń?

Cholesterol całkowity- 265mg/dL, HDL 82 mg/dL, LDL- 164mg/dL, trójglicerydy-95mg/dL. Mocz: glukoza, bilirubina, ciała ketonowe - ujemny, ciężar właściwy 1,025; erytrocyty ujemny ery/ul; białkoujemny, urobilinogen - w normie; azotyny - dodatni; leukocyty+_; nabłonki płaskie liczne, bakterie liczne, erytrocyty świeże 0-2wpw, erytrocyty wyługowane 0-1 wpw; leukocyty 5-10 wpw; Badanie krwi: LEU- 9,0,RBC-5,32, hemoglobina16,0, HCT- 46,8%; MCV-88,0; PLT- 254,0,PDW - 11,8, MPV10,4, LYMPH-4,7, LYMPH%- 52,6%, NEUT- 2,9, NEUT%-31,7%, MXD- 1,4, MXD% 15,7%.
ponad rok temu

Witam!
Stężenie cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL w surowicy krwi jest zbyt wysokie - należy ograniczyć w diecie zawartość tłuszczów zwierzęcych, starając się zastępować je tłuszczami roślinnymi, zadbać o odpowiednie spożycie owoców i warzyw, jak również o regularną aktywność fizyczną. Za kilka miesięcy lipidogram należy powtórzyć - jeśli wyniki nadal będą nieprawidłowe, lekarz zalecić może stosowanie leków wpływających na stężenie cholesterolu.

Wynik badania ogólnego moczu sugeruje zakażenie układu moczowego. Należy udać się do lekarza rodzinnego, który w zależności od obrazu klinicznego zaleci odpowiednie leczenie.

W morfologii krwi zaburzone są proporcje pomiędzy populacjami krwinek białych - neutrofilami i limfocytami - wynik automatycznego rozmazu krwi jest jednak niemiarodajny, dlatego też po wyleczeniu infekcji układu moczowego można powtórzyć badanie dodatkowo z rozmazem ręcznym.

Pozdrawiam.