Czy tabletki antykoncepcyjne powoduję zmiany budowy endometrium?

Witam, czy wszystkie tabletki antykoncepcyjne powodują "zmiany budowy endometrium - błona śluzowa macicy nie jest w stanie przyjąć zapłodnionej komórki jajowej (w przypadku gdyby w jakiś sposób doszło do zapłodnienia nie dojdzie do implantacji, czyli zagnieżdżenia się zarodka w macicy)" Jeśli tak to czy są inne środki antykoncepcyjne, które nie powodują takich zmian? (mam na myśli hormony) Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Działanie tabletek antykoncepcyjnych może być różne proponuje udac się do lekarza ginekologa który wyjaśni co i jak