Dlaczego mam ciągle zły nastrój?

Co to jest problemy z pamiecia koncentracja negatywne straszone myslenie placzliwosc bole glowy w skroniach zaczerwienianie twarzy jak usiade to ciezko mi wstav i cos zrobic bo ciagle mysle i nie moge zmienic toku myslenia . Najchetniej bym sie polozyla spac bo jak sie probuje skupic to ziewam i czuje sie ciezka . Wyniki okej tarczyca prolaktyna it tylko cisnienie niskie a puls okolo95

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli wyniki badań są w normie – zwłaszcza tarczyca, ale również hemoglobina, żelazo czy ferrytyna nie odbiegają od przyjętych norm, co mogłoby wskazywać na anemię z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, wówczas niewykluczone, ze Pani dolegliwości mają związek z ciśnieniem krwi.

Niskie ciśnienie tętnicze krwi – to jest u dorosłego człowieka poniżej 100/60 mm Hg – oznacza hipotonię, która oczywiście nie jest takim zagrożeniem i też nie jest tak powszechna, jak nadciśnienie tętnicze, ale jednak wymaga konsultacji lekarskich. Niewielkie wahania ciśnienia tętniczego mogą być spowodowane np. przez lekką niedowagę, ale jeżeli powodują dolegliwości takie jak: senność czy problemy z pamięcią, rozkojarzenie, wówczas należy ustalić źródło hipotonii.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/niedocisnienie-tetnicze.

Choroby, którym niedociśnienie może towarzyszyć, to m.in. choroby nadnerczy, cukrzyca czy padaczka, ale także choroby kardiologiczne. Internista, a może nawet kardiolog, po przenalizowaniu wyników z holtera, może zadecydować o skierowaniu Pani do endokrynologa w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań.

Natomiast brak nieprawidłowości związanych z niskim ciśnieniem krwi może wskazywać także na dolegliwości psychosomatyczne i być skutkiem nadmiernego stresu lub wymagać pomocy psychologa czy psychiatry.

Być może pomocne okażą się także te artykuły, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/obnizony-nastroj oraz https://portal.abczdrowie.pl/chorobowe-zaburzenia-nastroju-jak-temu-zaradzic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.