Endoskopowe cechy przepukliny rozworu przełykowego

Witam. Z powodu zgag, odruchow wymiotnych, zaparc, wzdec, bolow brzucha gastroenterolog skierowal mnie na gastroskopie. W gastroskopii endoskopowe cechy przepukliny rozworu przelykowego, blona sluzowa zoladka zaczerwieniona w trzonie i w antrum. Faldy kerkringa w poczatkowym odcinku czesci zaopuszkowej wydaja sie byc nieco splaszczone. Test ureazowy dodatni. Wnioski: gastritis, hernia hiatus esophagi, infecto helicobacter pylori. 3x wycinki z czesci zaopuszkowej. Czy jest to celiakia?

Celiakia to choroba związana z nieprawidłową reakcją organizmu na gluten zawarty w pokarmie, natomiast u Pani zdiagnozowano zapalenie błony śluzowej żołądka, z infekcją bakterią Helicobacter pylori (może być odpowiedzialna za chorobę wrzodową), oraz przepuklinę rozworu przełykowego - żołądek częściowo wchodzi do klatki piersiowej przez otwór w przeponie. Dwie pierwsze sprawy można wyleczyć stosując leki hamujące wytwarzanie kwasu solnego w żołądku wraz z antybiotykami przeciwko H.pylori. Przepuklinę leczy się operacyjnie.