Śluz z krwią - czy powinnam się martwić?

Jestem kobietą, mam 18 lat. Od dwóch dni zauważyłam, że w wydzielanym śluzie pojawia się krew. Czuję przy tym czasami lekki ból podbrzusza. Jestem w 15 dniu cyklu, okres mam mniej więcej co 28-30 dni. Zauważyłam, że nie jest to pierwszy raz. Nie uprawiam pełnego seksu, wyłącznie petting i właśnie po tym stosunku zauważyłam kiedyś podobne objawy. Czy jest to coś groźnego? Dodam, że także od dwóch dni jestem przeziębiona. Nie wiem czy to ma jakikolwiek związek z tym, dlatego chciałabym się dowiedzieć, czym to jest spowodowane?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przyczyn krwawienia międzymiesiączkowgo jest wiele. Do postawienia właściwego rozpoznania konieczna jest wizyta u ginekologa, który zbada Cię ginekologicznie. Cykliczne pojawianie się plamień w połowie cyklu najbardziej odpowiada plamieniom owulacyjnym. Jeżeli jednak krwawienia pojawiają się głównie po zbliżeniach, istnieje prawdopodobieństwo nadżerki.
Infekcja może być przyczyną plamień, ale ze względu na powtarzający się problem jest to mało prawdopodobne.
Zdecydowanie zalecam wizytę u lekarza w celu ustalenia przyczyny plamień międzymiesiączkowych.
Pozdrawiam.