Zawroty głowy, uczucie osłabienia i trudności z oddychaniem a codzienne przeczyszczanie się

Mama wysyła mnie jutro do przychodni, nie chcę iść, ale często mam zawroty głowy, prawie non stop, robi mi się słabo, zimno, czasem trudno mi złapać oddech, serce szybko bije. Mam opadnięte gałki oczne, suchą skórę, podrażnione gardło (od prowokowanie torsji), ślady na dłoniach. Te wcześniejsze objawy nasiliły się przez ostatnie tygodnie, gdy zaczęłam dodatkowo się przeczyszczać codziennie. Mama nie wie o tym i wymyśla mi jakieś choroby. Co w takim wypadku postanowi doktor? Nie mogę nie iść...
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Objawy które u Pani występują są prawdopodobnie spowodowane głębokimi zaburzeniami wodno - elektrolitowymi.
Stosowanie lewatywy bez kontroli lekarza i bez konkretnych wskazań jest ABSOLUTNIE przeciwwskazane i może prowadzić do poważnych konsekwencji - utraty zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet życia (zaburzenia rytmu serca spowodowane zaburzeniami jonowymi).
Lekarz powinien wykonać podstawowe badania krwi - morfologia, jonogram; badanie ogólne moczu.
Może okazać się niezbędne wdrożenie leczenia.
Jednak żadne leczenie nie będzie skuteczne dopóki nie zostanie usunięta przyczyna - powinna Pani NATYCHMIAST zaprzestać prowokowania wymiotów i wykonywania wlewek doodbytniczych!
Wskazana jest konsultacja psychologiczna - z Pani opisu można wnioskować podejrzenie zaburzeń bulimicznych, które są chorobą psychiczną, które jak każdą chorobę somatyczną należy leczyć.