Badania przy problemach z układem pokarmowym i stawami

Mam od dłuższego czasu problemy ze zdrowiem. Badano TSH było w normie- 3 uIU/ml. Cholesterol (mimo diety) Całkowity 273,3 mg/dL, cholesterol LDL 180,1 mg/dL. Poza tym m.im problemy ginekologiczne (candida pochwy, PCO). Częste kontuzje, problemy ze stawami(ból, klikanie). Problemy ogólne z układem pokarmowym. Morfologia, OB raczej w normach. Teraz zbadałam FT3 6,05 pmol/l i FT4 21,97 pmol/l -mam 32 lata. Czy to faktycznie są problemy z tarczycą? Gdzie jeszcze szukać przyczyn złej kondycji zdrowa?

Piotr Pilarski

Przy takim cholesterolu warto byłoby wprowadzić statynę. Jeśli chodzi o problemy ze stawami może się Pani udać do reumatologa, a w sprawie problemów z układem pokarmowym do gastroenterologa. Najpierw sugerowałbym wizytę u lekarza rodzinnego aby Panią zbadał i stwierdził, która z tych konsultacji jest niezbędna.

Pozdrawiam.