Badanie TK miednicy i pasaż przewodu pokarmowego

Dzień dobry, zrobiłam Tk miednicy w celu zbadania czy wyrostek robaczkowy jest przyczyną moich dolegliwości, teraz mam wykonać pasaż przewodu pokarmowego.Moje pytanie to, czy nie za dużo promieni otrzymam podczas tych badań, czy pasaż wykaże wyrostek? Mam dolegliwości od 2 lat, bóle kolkowe, bardzo mocne , zlokalizowane w prawym dole biodrowym, z zatrzymaniem gazów. Kolono i gastroskopia bez zmian. B. dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie może wykazać ewentualne nieprawidłowości. Nie ma powodów do obaw o dawkę promieniowania.