Ból lewej piersi, pieczenie, nadwrażliwość na dotyk - czy to na pewno nie rak?

Witam, od 4 miesięcy mam problem z lewą piersią - boli, piecze, przy dotyku także odczuwam ból, czuję jakby biustonosz mnie uwierał z lewej strony, jednak nie czuję żadnych guzków. Lekarz powiedział mi, że to zapalenie mieśnia, brałam leki przez tydzień i nadal boli. Co powinnam zrobić? Lekarz w Anglii powiedział, że w moim wieku (26 lat) wykluczone abym miała USG, bo jestem za młoda, żeby mieć raka. Nie wiem już, co myśleć. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

Faktycznie, w młodym wieku rak piersi zdarza się naprawdę rzadko. Jeżeli w badaniu palpacyjnym lekarz nie stwierdza nic podejrzanego, a w Pani rodzinie nie było zachorowań na raka piersi, w zasadzie nie ma wskazań do wykonania USG piersi.

Objawy, które Pani opisuje faktycznie mogłyby wskazywać na problem związany z zapaleniem mięśnia bądź nerwobólem. W takiej sytuacji leczenie przeciwzapalne i przeciwbólowe należy prowadzić jednak przynajmniej przez 10-14 dni. Doadtkowo może Pani stosować preparaty zawierające witaminy z grupy B. Jeżeli objawy nie ustąpią, należałoby wykonać RTG kręgosłupa szyjnego/piersiowego.

Pozdrawiam serdecznie