Co jest powodem suchej skóry, uczucia gorąca, nadmiernej potliwości i tachykardii?

Mam następujący problem, co prawda leczę się od ok 5 lat na nerwicę lękową biorę leki i jestem po psychoterapii, wiec wszelkie somatyczne objawy powinny ustapic natomiast objawy jakie mam to. – sucha skóra łuszcząca się na brwiach , łokciach, palcach, przy nosie – ciągłe uczucie gorąca – nadmierna potliwość – szybkie męczenie – tachykardia – teraz doszła temp 35,5 – senność -przytyłem z 55 kg gdzie zawsze byłe, szczupły na 75 kg – chrypka Miałem wiele badań, na wiele chorób z racji na nerwicę i czytanie o chorobach natomiast u mnie w rodzinie matka, ojciec i babka chorują na tarczycę Moje wyniki to: WIEK : 27 LAT PŁEĆ: MĘŻCZYZNA USG norma bez ognisk itp. Wolna trijodotyronina (FT3) 6,77 pmol/l 3,10 — 6,80 Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 15,33 pmol/l 12,00 — 22,00 Tyreotropina (TSH) 0,735 μIU/mL 0,270 — 4,200 Czy moje wyniki sugeruja jakas chorobe tarczycy? w przeciwcialach atg i atpo nic nie wyszlo

Lek. Wojciech Zygmunt

Wyniki badań w kierunku chorób tarczycy, nie wskazują u pana na istotną patologię. Istnieje kilka innych chorób somatycznych, które mogą dawać podobne objawy, i w kierunku których powinien pan się przebadać. Są to guz chromochłonny nadnercza oraz zespół rakowiaka. Podstawowym badaniem od jakiego powinien pan zacząć jest USG jamy brzusznej. Jednakże jeżeli po pełnej diagnostyce tych schorzeń nic nie wyjdzie, to skłaniałbym się ku temu, że jest to jednak objaw nerwicy lękowej, na którą pan choruje. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Witam Pana,
diagnostykę należy skonsultować z lekarzem endokrynologiem, należy wykluczyć choroby tarczycy.
Pozdrawiam serdecznie