Co jeszcze mogę zrobić, aby poprawić stan włosów?

10 miesięcy temu wykryli u mnie niedoczynność tarczycy. Brałam euthyrox 50, Miesiąc temu byłam u endokrynologa który zwiększył mi dawkę do 75, ponieważ nie mam dobrych wynikow. Zaczęły mi nadmiernie wypadac włosy. podczas mycia nawet garść włosów. Oprócz niedoczynności tarczycy biorę jeszcze ivabradine anpharm 5mg ponieważ mam tachykardie. Zaczelam lykac skrzyp polny na wlosy i zestaw witamin ale poprawy nie ma. Co moge zrobic w tej sytuacji?
KOBIETA, 27 LAT 5 miesięcy temu

Jednym ze skutków ubocznych stosowania Euthyroxu jest wypadanie włosów (informacja z ulotki o leku). Inna potencjalna przyczyna - być może występuje u Pani niedobór żelaza i witamin z grupy B, wit. C, lub cynku lub innych składników odżywczych. Niedobór ww witamin i minerałów powoduje nie tylko wypadanie włosów, ale również może być przyczyną niedoczynności tarczycy. Na początek zaleciłabym diagnostykę obejmująca morfologię krwi, poziom żelaza, ferrytyny, wit. B12 i kwasu foliowego (wit. B9) oraz konsultację z lekarzem endokrynologiem.