Co może być przyczyną luźnych stolców oraz częstego parcia?

Luźne stolce dwa, trzy razy dziennie, ciągłe uczucie parcia od dwóch lat, czasem krew. Kolonoskopia ok, histopatologicznie stan zapalny jelita grubego zdiagnozowany wstępnie jako autoimmunologiczny. Asamax brany od miesięcy nie działa, Xifaxan (poprawa na kilka dni)i Enterol bezskutecznie, gluten i laktoza wykluczone. Badanie na pasożyty i lamblie nie wykazało. Choroba czasem ma swoje lepsze i gorsze okresy, nie obserwuję zależności od jedzenia. Co może być przyczyną? Filtrowana woda z kranu? Lekarze nie mają już pomysłów, co jeszcze zbadać. Coś w mieszkaniu? Diecie?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że wskazana jest wizyta u lekarza gastroenterologa i odpowiednia dalsza diagnostyka.