Co może oznaczać takie zabarwienie stolca?

Dzień dobry. Dziś odczułam mocne parcie na stolec. Oddałam go z trudnością przez zaparcia. Mam tez hemoroidy i spowodowało to u mnie ból. Zauważyłam ze stolec był w niektórych miejscach kolory czerwonego. Czy to może być coś groźnego? Jest się czego obawiać?
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Dobry wieczór,

aby odpowiedzieć na pytanie wymagany jest dokładny zebrany wywiad, badanie fizykalne oraz badanie per rectum po którym zdecyduje się na odpowiednią diagnostykę.

Najczęściej objawem schorzeń krwawienia z odbytu to hemoroidy lub szczeliny odbytu, nieswoiste zapalenie jelit, wrzody lub rak jelita grubego.

Wskazana wizyta stacjonarna u swojego lekarza pierwszego kontaktu który zdecyduje o dalszych wskazaniach.

Proszę nie lekceważyć opisanych przez Panią objawów lecz zgłosić się na badanie lekarskie które wyjaśnię niepokojące Panią objawy.

Pozdrawiam