Co myśleć o tym bólu brzucha po tym stosunku?

Dzień dobry 3.07 uprawiałam seks z chłopakiem i pękła nam prezerwatywa. Miałam wtedy dni płodne. Od tego dnia boli mnie podbrzusze i nadbrzusze. Bóle podbrzusza podobne są do tych przed miesiączka. Występują kilkanaście razy dziennie po około 30 minut. Czy coś się dzieje czy są spowodowane stresem?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból brzucha może być spowodowany wieloma czynnikami. Jednym z nich jest po prostu stres. Ma on to do siebie, że w przypadku jego nasilenia mogą się pojawić różnego rodzaju objawy, takie jak właśnie bóle brzucha, czy głowy.

W innym przypadku taka dolegliwość wskazywałaby na PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego. To grupa objawów, która występuje przed planowanym okresem. Oprócz wymienionego pojawiają się także bóle głowy, rozdrażnienie, oraz wahania nastroju.

Może się też zdarzyć, że ból brzucha spowodowany jest jakimś urazem podczas stosunku. Takie sytuacje powstają przy zbyt gwałtownym i intensywnych kontaktach seksualnych.

Jeżeli chodzi o prawdopodobieństwo ciąży, to ono również jest wysokie. Jeśli podczas dni płodnych doszło do przerwania prezerwatywy, a nasienie przedostało się do dróg rodnych kobiety, zalecamy, aby wykonała Pani test ciążowy co najmniej 10 dni po stosunku. Zazwyczaj takiego rodzaju badanie może z dużą dozą prawdopodobieństwa oznaczyć, czy doszło do zapłodnienia.

W sytuacji, gdy ciąża zostanie wykluczona, a objawy dalej będą występować, powinna się Pani udać do ginekologa.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym zespołu napięcia przedmiesiączkowego:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-napiecia-przedmiesiaczkowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.