Co oznacza taki ból oraz ucisk w mostku?

Dzień dobry, Proszę o pomoc w następującej kwestii: od kilku tygodni odczuwam ból oraz ucisk w mostku rozchodzący się często na pozostałą część klatki piersiowej. Ból ma charakter czasami kłucia, czasami pieczenia i gniecenia. Do tego dochodzi ból głownie w górnej części pleców. Dodatkowo czuję drżenie całego ciała, głównie rąk, nóg i ogólne rozbicie i poddenerwowanie. Kilkukrotnie wykonywane miałam EKG i niczego nie stwierdzono. Dwa miesiące temu miałam również wykonane badanie usg serca, które również nic nie wykazało. Często zdarza się przyspieszony puls ok 90 uderzeń na minutę i kołatania serca (uczucie przyspieszonej pracy serca i "odbijania się" serca w klatce piersiowej. Będę wdzięczna za odpowiedź co do moich dolegliwości. Pozdrawiam.
KOBIETA, 40 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisane objawy mogą świadczyć o depresji lub nerwicy, dolegliwości mogą być somatyczne spowodowane właśnie objawami tych zaburzeń tym bardziej, że było wykonywanie wielokrotna diagnostyka EKG, USG serca i wykluczono choroby naczyniowo serowe.

Zalecał bym wykonać diagnostykę laboratoryjną z krwi o której Pani nic nie wspomina czy była zlecona przez lekarza prowadzącego i jakie były normy tych badań.

Jeśli nie zostały wykonane badania z krwi to wskazanie aby wykonać np morfologia z rozmazem, CRP, lipidogram, ALAT, potas, magnez, sód, kwas moczowy oraz że względu na dolegliwości bólowe w klatce piersiowej holter EKG 24 godzinny który wyjaśnia czy opisane dolegliwości są od serca.

Jeśli okaże się,że wyniki są w normie to zalecam konsultacje u dobrego specjalisty psychiatry który oceni objawy i potwierdzi lub wykluczyć zaburzenia depresyjne, nerwicowe.

Proszę nie lekceważyć opisanych objawów które powinne zostać dobrze zdiagnozowane i w razie nieprawidłowości leczone.

Pozdrawiam