Co oznacza ten śluz zabarwiony krwią?

Cześć . Teraz na dniach powinnam dostać miesiaczke a wzamian za to pojawił się śluz zabrwionu krwią . Na początku był bardzo ciemny a później już mniej . Nie mogę nazwać tego pełnieniem ponieważ nie brudzilo mi bielizny a tylko było to zauważalne przy podcieraniu się . Trochę bolało mnie podbrzusze , piekło w okolicy sromu i pochwy gdy oddawałam mocz . Ból już minął ale jeszcze śluz z lekkim zabarwieniem krwi jest . W ciąży nie jestem bo wykonywałam test dla potwierdzenia i wyszedł negatywny . Czy to coś poważnego ? mam tak pierwszy raz . Z dwa lata temu brałam dostinex na regulację prolaktyny bo miesiączki mogło nie być nawet po miesiąc. Później się uregulowało i miesiączka się pojawiała a w tym miesiącu tylko ten śluz z krwią .

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Cykl menstruacyjny kobiety to średnio 28 dni, niewielkie odchylenia w jego długości nie powinny budzić obaw. Podczas krwawienia miesiączkowego kobieta traci ~50-150 ml krwi, w sytuacji, gdy wypływającej krwi jest mniej niż 50 ml lub wystąpi jedynie plamienie, wówczas nazywamy to skąpą miesiączką, inaczej hypomenorrhea. Trwa ona zazwyczaj krócej niż zwykły okres i może być to czas od kilku godzin do trzech dni.

Co prawda mniejsze krwawienie sprawia dużo mniej kłopotów, jednak może niepokoić z uwagi na fakt, iż przyczyny tego stanu rzeczy mogą być bardzo zróżnicowane: od ciąży, przez mniejsze schorzenia do poważnych.

U niektórych kobiet skąpe miesiączki nie mają poważnej przyczyny. Jednak z uwagi na możliwość szerokiej etiologii, należy udać się do ginekologa w celu ustalenia, czy organizm funkcjonuje prawidłowo. Wykonuje się wówczas oznaczenie poziomu hormonów, USG i histeroskopię. Przyczynami skąpych miesiączek mogą być zaburzenia hormonalne (np. PCOS, czyli zespół policystycznych jajników, brak owulacji, długotrwały silny stres, długie stosowanie antykoncepcji hormonalnej, podniesiony poziom prolaktyny. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w tekście https://portal.abczdrowie.pl/skape-miesiaczki.

Zachęcam Panią, by skonsultowała się ze specjalistą ginekologiem. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.