Co oznacza ten wynik gastroskopii u 44-latki?

Proszę o interpretację wyników gastroskopii. Mam biegunki, zaparcia, wzdęcia. 1-wycinki z części zaopuszkowej dwunastnicy. 2-wycinki z antrum. Wynik badania morfologicznego:1-fragmenty śluzówki dwunastnicy o nieco obrzękniętej blaszce właściwej kosmków ze zwiększoną liczbą leukocytów. 2- Gastritis chronica / /non activa. HP/-/

Zapalenie błony śluzowej żołądka, obecnie nieaktywne, ujemny wynik testu na obecność Helicobacter Pylori. Przyczyna dolegliwości leży prawdopodobnie gdzie indziej, proszę wykonać kolonoskopię oraz rozpocząć diagnostykę w kierunku celiakii i nietolerancji pokarmowych. Proponuję także ograniczyć jadłospis i stopniowo rozszerzać o kolejne grupy produktów: zawierających białka mleka, zboża zawierające gluten, jaja, orzechy itd. Jeżeli po spożyciu produktu z określonej grupy zauważy Pani nawrót dolegliwości, prawdopodobnie najskuteczniejszą formą leczenia, będzie dieta z eliminacją danego składnika. Należy równolegle kontynuować diagnostykę.