Co robić z tymi bólami kręgosłupa szyjnego?

Mam bardzo silne bóle kręgosłupa szyjnego , drętwienie ręki , puchną mi palce, czasem nie wiem jak to nazwać , czasem ta ręka bezwładnie mi odskakuje , strasznie boli mnie głowa. Problem mam też z kręgosłupem lędźwiowym , mam problem , z utrzymaniem moczu miałam zrobiony to kręgosłupa trzony kręgowe prawidłowej wysokości , niewielkie przykanalowe obniżenie wysokości krążka l5 -s1 wysokość pozostałych tarcz zachowana na poziomie l4-l5 dyskretne rozluźnienie worka oponowego spłaszczajace worek oponowy na poziomie l5 s1niewielka tylna wypuklina krążka dochodzi do worka oponowego kanały korzeniowe są przewożone poprzez opisywana wypukline oraz wyostrzenia tylno -gornej krawędzi l5 na pozostałych poziomach nie uwidoczniono uwypukleń tarcz m/kręgowych poza obrysy trzonu kręgów dodam że ból kręgosłupa lędźwiowego jest niedopisania ,drętwieje mi lew noga ,lewy pośladek ból schodzi po całej nodze proszę o jakąś pomoc poradę co dalej z tym robić

Konieczna pełna konsultacja , Ważny wywiad i objawy ; tryb pracy... Opisane zmiany mogą powodować dolegliwosci bólowe... Opis MRI /RTG ?? kręgosłupa trzony kręgowe prawidłowej wysokości , niewielkie przykanalowe obniżenie wysokości krążka l5 -s1 wysokość pozostałych tarcz zachowana na poziomie l4-l5 dyskretne rozluźnienie worka oponowego spłaszczajace worek oponowy na poziomie l5 s1niewielka tylna wypuklina krążka dochodzi do worka oponowego kanały korzeniowe są przewożone poprzez opisywana wypukline oraz wyostrzenia tylno -gornej krawędzi l5 na pozostałych poziomach nie uwidoczniono uwypukleń tarcz m/kręgowych poza obrysy trzonu kręgów " Badanie MR/ RTG ? do interpretacji klinicznej, po obejrzeniu CD ; wskazuje na zmiany naczyniowe drobne; Jaki tryb życia i stan ogólny ?? waga ?? Najważniejsze objawy kliniczne, dolegliwosci i objawy neurologiczne ! do interpretacji klinicznej; Najważniejszy PACJENT; historia, objawy, inne problemy zdrowotne; sprawność fizyczna. Ważny tryb życia i pracy ; aktywność fizyczna , sport; rodzina. Należy pamiętać też o roli czynników emocjonalnych: nastrój, sen; stresy; tryb życia , dieta ...etc. Nastrój : depresja, stany lękowe, bezsenność ; odgrywa bardzo ważną rolę ! Ważny też element emocjonalny Pomocne mogą być regularne ćwiczenia posturalne, dobra dieta i odpowiednia ilość płynów Ważne WSZYSTKIE LEKI , wyniki badań, inne schorzenia; waga ...Pozdrawiam i zapraszam