Czy lek Cavinton forte osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, proszę o pomoc. Biorę tabletki antykoncepcyjne - Yaz. Mam migreny,tomograf nic nie wykazał, dlatego neurolog rozpoczęła leczenie: Cavinton forte 10 mg 2 x dziennie i Convulex 150mg na noc. Poinformowała mnie również,że te leki osłabiają działanie antykoncepcji. Jednakże lek Cavinton forte nie ma interakcji z Yaz, natomiast w ulotce Convulexu jest nawet napisane o tym,że "kwas walproinowy nie wpływa na działanie doustnych środków antykoncepcji.". Czy należy dodatkowo stosować prezerwatywy?

Cavinton forte nie powinien osłabiać niczego ponieważ nie ma go w algorytmach i rekomendacjach leczenia jakiejkolwiek choroby, poza zastosowaniem opisanym na ulotce.