Czy powodem moich dolegliwości może być cukrzyca?

Witam. Jestem kobietą i mam 20 lat. Moim problemem jest niskie ciśnienie i wysoki puls, a co za tym idzie, częste kołatanie serca i kłucie, które ustępuje po położeniu się "na wznak". Często dokuczają mi infekcje grzybicze pochwy (swędzenie, upławy, mam także zdiagnozowaną nadżerkę szyjki macicy) i jamy ustnej. Od dziecka cierpię także na częstomocz (wg lekarza rodzinnego jest to reakcja na tle nerwowym, ale nie mogę się z tym zgodzić).

Jestem bardzo szczupła (55 kg przy 175 cm wzrostu), choć jem regularne i różnorodne posiłki. Dodatkowo w ciągu dnia odczuwam zmęczenie, rozdrażnienie, apatię, a w nocy miewam kłopoty z zasypianiem. Bardzo chciałabym poznać przyczynę złego samopoczucia i powyższych dolegliwości, wstydzę się po prostu pójść do lekarza i przedstawić mu powyższe problemy, by nie wyjść na hipochondryczkę. Czy to może być cukrzyca, a jeśli nie, to co innego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Niestety w ramach porady internetowej nie da się odpowiedzieć na zadane przez Panią pytanie. By zdiagnozować przyczynę Pani problemów, konieczne jest zebranie pełnego wywiadu, zbadanie Pani oraz wykonanie badań dodatkowych, takich jak morfologia, OB, elektrolity, TSH, glikemia czy EKG. Dopiero komplet takich badań plus badanie fizykalne może umożliwić postawienie diagnozy.

Przyczyną Pani dolegliwości może być bowiem zarówno anemia, cukrzyca, infekcje, jak i zaburzenia funkcji tarczycy. Proszę zatem nie zwlekać i nie obawiać się posądzenia o hipochondrię, a Pani objawy poprzez właściwe leczenie szybko ustąpią.

Powodzenia i pozdrawiamy.