Czy przepuklina przełyku może powodować kołatanie serca?

Witam,od roku czasu miewam objawy typu kołatania serca,przeskakiwanie serca,koziolkowanie gdzieś w gardle,delikatne zaslabniecia.Objawy pojawiły się po silnym stresie.Oczywiście udałam się do kardiologa,który wykonał badania-ekg,holter,test wysilkowy,echo laboratoryjne-jonogram, morfol.,Mg,Ca,TSH, alt,ast,lipidogram,crp a w trakcie napadu tachykardii (127 ud.)tez CK-MB,troponine ultracz.,d-dimery,fibrynogen,D3.Wszystko ok.Czy przyczyną moze byc przepuklina przełyku lub chory kregoslup?

Dzień dobry. W Pani pytaniu zawarta jest informacja "objawy pojawiły się po stresie" oraz, ze badania nie wykazały przyczyn po stronie medycznej. Stresem i jego skutkami zajmuje się psychologia. Mylące bywa dla wielu Pacjentów to, ze objawy obciążającego wpływu stresu bardzo często są objawami somatycznymi choć ich źródła tkwią w sferze psychicznej. Proszę rozważyć konsultację psychologiczną celem określenia Pani stanu i możliwych oddziaływań terapeutycznych. Skutki stresu, choć uciążliwe, można niwelować i wzmacniać umiejętność poradzenia sobie z wymaganiami w przyszłości. Pozdrawiam.