Czy skuteczność N*** może być zmniejszona?

Witam. Właśnie zaaplikowałam pierwszy krążek N***. Miałam dwa torbiele, w tym jeden usunięty operacyjnie (z guzkiem litym). Wcześniej stosowałam Y*** przez okres 3 lat, niestety miałam problemy z zaburzeniami żywienia (teraz już powoli nad tym zapanowuje, sporadycznie zdarzają mi się ataki bulimii) wiązało się z stosowaniem środków przeczyszczających, czasem opakowania, na tydzień, kilku tabletek co parę dni, nawet codziennie. Dlatego zdecydowałam się na zmianę antykoncepcji. Stosowałam dodatkowo prezerwatywę, a więc byłam zabezpieczona, mój ginekolog nie wie o moich problemach. Przez nie nabawiłam się fobii przed ciążą, z tego lęku również obaw przed współżyciem. Mam stałego, niezwykle kochającego, cierpliwego i mimo wszystko wiernego mi partnera. Nasze życie seksualne cierpiało na tym, myślę, że on też doznał traumy, przez mój stosunek do tych spraw bardzo mało się kochaliśmy, nie było między nami silnego fizycznego związku, ale teraz chcę o nas zadbać. Zmiana antykoncepcji to pierwszy krok. Może symboliczny nawet. Wierzę, że dam radę odmienić swoje życie. Już sporo się zmieniło. A teraz pytanie: jak bardzo środki przeczyszczające wpływają na wchłanianie tabletek? N*** zastosowałam w 6dniu przerwy rano, krwawienie z odstawienia wystąpiło 5tego po południu. Muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przy N***? Jak długo? ps: Mam jeszcze kilka, trochę trywialnych pytań: jak N*** może wpływać na stan skóry? Już mam z nią problemy, również w miejscach intymnych, ale nie wewnątrz pochwy, na wzgórku, wargach. Mój lekarz wykluczył drożdże, stwierdził, że to reakcje alergiczne. Czy mogę stosować na wargi sromowe, które często są podrażnione, wysuszone takie środki jak O****, E****, sudokrem, czy nawet zwykły krem bambino czy oliwkę? Czy przy N**** można korzystać z długich gorących kąpieli, żeli nawilżających, do stosowania podczas stosunku? Tamponów? Jaki rodzaj chemii, kosmetyków może je uszkodzić? Czy mogą być uszkodzone w sposób mechaniczny? Czy czegoś trzeba unikać? Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Bulimia wymaga z pewnością konsultacji psychiatry!
Tabletki przeczyszczające mogą obniżyć skuteczność doustnej antykoncepcji jeśli spowodują silną biegunkę do 3-4 godzin po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej. Krążek nie jest przeciwwskazaniem do stosowania tamponów. Przy reakcji alergicznej na skórze warg sromowych należy unikać kremów, oliwek,żeli do higieny intymnej, długich gorących kąpieli,detergentów do prania bielizny osobistej. Skoro krążek założyła Pani w 6 dniu przerwy nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Nie sprecyzowała Pani jakiego typu są to problemy skórne.