Czy te objawy wskazują na ciążę u 28-latki?

Witam. Opóźnia mi się miesiączka test wyszedł pozytywny Ale typowych objawów ciąży brak mam za sobą już jedną ciążę i objawy jej były całkowicie inne. Dużo bardziej jak przy miesiącach odczuwam bóle brzucha szczególnie z prawej strony promeniujace do prawej pachwiny oraz dolną część pleców (ból jest dosyć dokuczliwy) od 2 dni mam stan podgoraczkowy i dosyć obfite uplawy. Mieszkam za granicą i niestety w tym momencie mam problem z dostaniem się do lekarza. Czy to może być ciąża czy też jakieś inne problemy zdrowotne?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Panią dolegliwości nie są symptomatyczne dla objawów wczesnej ciąży – ani ból brzucha promieniujący do pleców, ani stan podgorączkowy czy upławy nie wskazują na to. Niemniej, z uwagi na pozytywny wynik testu ciążowego, bardzo prawdopodobne, że jest Pani w ciąży, ale to nie ciąża jest źródłem Pani dolegliwości.

Proszę zapoznać się z tym artykułem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-przewleklych-bolow-podbrzusza.

W tym wypadku sugerowałabym jak najszybsze skonsultowanie się z ginekologiem – stan podgorączkowy wskazuje na toczący się w organizmie stan zapalny, natomiast upławy sugerują na infekcję intymną.

Niewykluczone, że źródłem Pani dolegliwości jest zapalenie przydatków – czyli choroba jajników i jajowodów o charakterze bakteryjnym. Bakterie drogą wstępującą, czyli przez pochwę, dostają się do kanału szyjki macicy, a stamtąd wędrują do jajników i jajowodów. Upławy, gorączka i bóle podbrzusza oraz okolicy krzyżowej to najczęstsze symptomy tej choroby.

Więcej szczegółów odnajdzie Pani w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-przydatkow-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.