Czy ten ból głowy i pukanie w lewym uchu może mieć związek z ciśnieniem?

Dzień dobry! Z góry przepraszam za mój polski, nie jestem obywatelką tego kraju:) Męczą mnie bole głowy, które najczęściej lokalizują się około szyji. Jest to taki silny ból, że nie pomagają mnie żadne tabletki. Boli głowa w normalne dni, ale najczęściej w okresie miesiączki. Odczuwam, że coś mi zaciska i mam napięcie w górnej części szyji. Do tego tydzień temu dołączyło się pukanie w lewym uchu. Czasami odczuwam takie jak spowolnienie w sercu i od tego zaczyna się ból głowy. Boli po kilka dni, czasami nie mogę spać przez to w nocy. Niestety przez sytuacje w kraju i sytuacje finansową nie mogę pójść do lekarza. Mam 21 lat. Jak wczoraj bolało, to ciśnienie było 111 na 74, puls - 105. Może to być przez ciśnienie? Czy coś poważniej?

Wartość ciśnienia jest prawidłowa, zbyt szybka jest częstość pracy serca. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest za mała podaż płynów i zaburzenia elektrolitowe (warto oznaczyć stężenia sodu, potasu, magnezu, wapnia i chlorków). Sugeruję także kontakt z fizjoterapeutą i terapię manualną tkanek miękkich szyi.