Czy zmęczenie może być wynikiem brania tabletek antykoncepcyjnych?

Mam 20 lat i od 6 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Od tamtego czasu zauważyłam, że bardzo często jestem zmęczona w środku dnia. Wcześniej mi się to nie przydarzało. Powiedziałam o tym mojemu lekarzowi, stwierdził, że powinnam zrobić sobie badania krwi na cukier. Ja jednak zastanawiam się, czy przyczyną zmęczenia mogą być tabletki. Jest to możliwe? Dodam też, że w pierwszych miesiącach miałam biegunkę. Zastanawiam się też, czy przypadkiem nie jestem w ciąży i czy to może być przyczyną zmęczenia. Chociaż brałam tabletki regularnie i nie zapomniałam żadnej z nich a mam miesiączki regularnie odkąd przyjmuję tabletki. Ten pomysł podsuwa mi jednak mój brzuch, bo mam wrażenie, że nieznacznie się powiększył. Ale może to być spowodowane zwiększonym apetytem, który mam od początku przyjmowania tabletek. Proszę rozwiejcie moje przypuszczenia! Na mojego lekarza niestety nie mogę liczyć:( Proszę pomóżcie!

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie przypuszczam, aby za Pani dolgliwości odpowiadały tabletki. Lekarz słusznie zalecił wykonanie dodatkowych badań - nie wiem dlaczego Pani pisze, że nie może na niego liczyć.
Ciąża jest mało prawdopodobna.
Zwiększony apetyt i zmęczenie mogą wynikać ze stresu.