Dlaczego mam te bóle żołądka przed okresem?

Dzień dobry 9 dni przed spodziewaną miesiączka najpierw bolał mnie żołądek wzięłam krople miętowe i wypiłam miętową herbatkę ból żołądka przeszedł. W krótkim odstępie czasu tzn w tym samym dniu zaczęło boleć mnie podbrzusze trwało to przez 5 dni przy czym zaobserwowałam śluz który był rzadki oraz biały. Miesiączka spóźniła mi się około 4 dni czasami przez ten czas czułam się jakbym już dostała okres, czułam uderzenia gorąca, wydawało mi się jakby mi poleciała krew tzn czułam mokro.. To był śluz.. dostałam ją dziś w nocy mniej więcej 1-1.5 h po stosunku dodam że staramy się o dzidziusia. Dokładnie 16 Maja dostałam miesiączkę cykl trwał 25 dni następna wystąpiła 10 czerwca cykl trwał 36 dni do dzisiejszej miesiączki tj 16 lipca Moja miesiączka trwa 5 dni dodam jeszcze że 16 czerwca 2 dni po okresie wystąpiło u mnie jednorazowe plamienie. Oczywiście kochamy się w dni płodne oraz owulację. Robiłam testy ciążowe i wyszły negatywne..

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

czterodniowe opóźnienie miesiączki nie jest niczym niepokojącym. Na cykl miesiączkowy wpływa bowiem wiele czynników, takich jak przemęczenie, stres, podróże, odchudzanie czy nadmierna aktywność fizyczna.

Ma Pani jednak nieregularne cykle miesiączkowe, które warto by było skonsultować z ginekologiem. Przyczyn nieregularnych okresów może być wiele. I o ile kilkudniowe opóźnienia nie są niczym niepokojącym, o tyle dłuższe opóźnienia mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, takich jak hiperprolaktynemia, zespół policystycznych jajników czy też niewydolność ciałka żółtego. Warto więc umówić się do ginekologa.

Temat ten został szerzej opisany w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.