Interpretacja wyniku badania krwi u młodego mężczyzny

Witam!

Kilka dni temu zrobiłem badania krwi. Proszę o wyjaśnienie mi wyników od czerwca mam problem z monocytami w rozmazie krwi i RDW-CV. Leukocyty - 10,0; Erytocyty - 4,9; Hemoglobina - 15,3; MCV - 88; MCH - 32; MCHC - 35,6; Płytki krwi - 296; RDW-CV - 15,8; PDW - 20,6; MPV - 9,1; PCT - 0,3; Neutrofile - 5,24; Limfocyty - 3,57; Monocyty - 0,86; Eozynofile - 0,18; Neutrofile - 52,6; Bazofile - 0,1; Linfocyty - 35,8; Monocyty - 8,6; Eozynofile - 1,8; Bazofile - 1,3; OB - 3; CRP - 1,10. Rozmaz krwi metodą Schilinga: Neutrofile - 53; Eozynofile - 2; Linfocyty - 36; Mnocyty - 9.

Martwię się trochę, ponieważ ostatnio mam dziwne objawy - drżą mi ręce i gdy zasypiam drży mi ciało od środka. Do tego mam bóle głowy po lewej stronie nad brwią koło skroni. Jest to taki pulsujący i ciągnący ból. Mam też stany podgorączkowe do 37,5 i często się denerwuję. Wszystko mnie denerwuje. Mam też stany lękowe.

Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!

W wykonanych przez Pana badaniach liczba monocytów jest nieznacznie przekroczona - normy zawierają się pomiędzy 4-8%. Tak więc wynik 8,6 jest zbliżony do stanu prawidłowego i prawdopodobnie wymaga jedynie dalszej obserwacji i wykonania badania kontrolnego za 4 tygodnie. Niekiedy podniesiony poziom monocytów związany jest z toczącymi się chorobami na przykład gruźlicy, zapaleniu wsierdzia, w przebiegu kiły. Więcej na ten temat w załączonym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/badanie-krwi http://portal.abczdrowie.pl/monocyty

Opisywane przez Pana dolegliwości nie są charakterystyczne, mogą wskazywać zarówno na choroby ogólnoustrojowe jak i schorzenia o podłożu nerwicowym. Pomóc w rozstrzygnięciu problemu może pomóc jedynie lekarz, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Dopiero wówczas możliwa jest pełna interpretacja wyników badań.

Pozdrawiam.