Jak interpretować szereg wyników badań oraz objawów u kobiety?

Co mi dolega? Do kogo się udać? Jakie badania wykonać? Kobieta, wiek 34 lata, do czerwca br.paląca – około 20szt.dziennie; obecnie korzysta z substytutów nikotyny (papieros elektroniczny) waga 60kg, wzrost 170cm 2 porody siłami natury (3 i 7 lat temu); podczas pierwszej ciąży wykryto zmianę hypoechogeniczną na lewym płacie tarczycy w biegunie dolnym – 31/7/18 rozmiar wynosił 9x9,5x15mm bez zmian ogniskowych czy powiększonych węzłów chłonnych w okolicy szyi. Hormony tarczycowe w normie. Od prawie trzech lat zażywa MICROGYNON 30 (odstawiła na stałe wczoraj) – ciśnienie kontrolowane co pół roku – w normie. Od około roku nieregularnie odczuwała kołatania/przyspieszony rytm serca, głównie rano, po wstaniu z łóżka. Towarzyszyło temu – nieregularnie – puchnięcie krawędzi powiek bez żadnych innych objawów, tj. swędzenia, zaczerwienienia, łzawienia, ropienia, itp. W styczniu br. lokalny lekarz zlecił badania krwi – morfologię, w kierunku hormonów tarczycy, anemii, nieprawidłowości wątroby, nerek – wszystkie w normie oraz badanie okulistyczne – w normie. W maju br. z powodu infekcji górnych dróg oddechowych/ kaszlu, który powodował odruchy wymiotne zażywała amoksycylinę oraz po stwierdzeniu świstów w badaniu osłuchowym, doksycyklinę. Odruchy wymiotne znacznie osłabły. W połowie lipca odruchy wymiotne, nudności nasiliły się (mogły być spowodowane silnym stresem) Utrzymywały się przez całe dnie przez około okres 1 tygodnia, kiedy to trafiła do gastrologa. TEST apteczny na HELICOBACTER PYLORI - NEGATYWNY Na podstawie wywiadu oraz badania fizykalnego jamy brzusznej przypuszczono, że może to być refluks wtórny. Zalecono leki na okres 3 miesięcy: PROKIT 50mg 2xdz DEXILANT 60mg 1op. później 30mg 2 op. – 1xdz. ULCAMED 120mg 2xdz VIT D. 2000j 1xdz PROBIOTYK oraz ESCITALOPRAM BLUEFISH 20mg – ½ xdz na wyciszenie. Pierwszy tydzień kuracji był nieznośnym czasem ze względu na ?skutki uboczne? – uczucie drętwienia języka – bez wpływu na mowę; nudności, słabość. Dopiero w godzinach późno popołudniowych objawy ustępowały Po 1,5 miesiącu kuracji każdego poranka przy przebudzeniu towarzyszy uczucie bardzo szybkiego bicia serca, potliwość stóp i dłoni oraz nudności, po czym uczucie zimna; sporadycznie towarzyszą temu odruchy wymiotne. Po spożyciu wody niegazowanej, w takim przypadku dochodzi do wymiotów wodą i śliną, bez jakiejkolwiek innej treści.

Niestety nie prowadzimy diagnostyki i analizy pacjentów z poziomu portalu, w tym celu należy pójść do lekarza bezpośrednio na wizytę. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.