Jak leczyć to uszkodzenie nerwów?

Witam mój tata o dłuższego czasu choruje na uszkodzenie nerwów obwodowych przyjmuje coraz to inne leki i ich kombinacje teraz obecnie pregebalin mylan 150mg wcześniej wieczór doretta 2-3 razy dziennie rantudil retard 1 rano przez 10 dni teraz w takim składzie a wcześnie jeszcze inne specyfiki, moje pytanie jest takie że te leki nic praktycznie nie dają ma ogromny ból okolic stóp i łydek nie może spać z bólu w pozycji leżącej tylko na siedząco lecz ból i tak jest ostry,opuchnięte stopy, marznące piekące i nie wiem co jeszcze, momentami problem z chodzeniem bez obu kul, i nie wiem jak mu pomóc już z tym bólem

Przede wszystkim należy wykluczyć choroby serca i naczyń obwodowych, które mogą odpowiadać za obrzęki. Proponuje wykonanie morfologii, kreatyniny, mocznika, jonogramu, NTproBNP oraz stężenia transaminaz, EKG, badanie echokardiograficzne, USG Doppler naczyń kończyn dolnych. Jednocześnie sugeruję przeprowadzić diagnostykę w kierunku zaburzeń gospodarki węglowodanowej. Obrzęki mogą być także wywołane przez upośledzony odpływ chłonki.