Jak można poprawić poziom płytek krwi?

Witam od tygodnia jestem w szpitalu z powodu małej ilości plytek krwi lekarze postanowili przetoczyć plytki. Plytki wzrosły po czym znów spadły podawana jest kroplówka i kolejne plytki poprawa jest chwilowa. Do tej pory rtg klatki piersiowej ok usg wątroby ok śledziona dodatnie powiększona. Zaczęli podawać sterydy tu również poprawa na chwilę. Aktualnie liczba plytek wynosi 5. I znów przetaczaja płytki. Moje pytanie brzmi co mam z tym zrobić od tygodnia nie znają przyczyny mojej maloplytkowosci czy powinienem mieć bardziej specjalistyczne badania

Małopłytkowość może być objawem chorob wirusowych, nowotworów układu krwiotwórczego i chłonnego, krwawienia (dlatego często wykonuje się gastro i kolonoskopię w toku diagnostyki), małopłytkowości autoimmunologicznej, niedoborów (np. Witaminy B12), sepsy, bądź stosowania heparyny (również drobnocząsteczkowej) czy diuretyków. Przyczyn może być wiele, dlatego uważam, że wymaga Pan konsultacji hematologicznej.