Jak pomóc osobie z zaburzeniami snu?

Mój mąż ma problemy ze snem (32 lata) od około 2 lat z tym że teraz się bardzo nasililo. Brał Zoplikon i już nie pomaga np.uda mu się zasnąć ale po około dwóch godzin się wzbudzi i nie może już zasnąć do rana. Myślałam że to może nadciśnienie ale mierzymy i pomiary wychodzą w normie. Oprócz tego podczas snu bardzo się poci i ostatnio kilka razy krew z nosa poszła ale to pewnie z przemęczenia. Do tego dochodzą czasem sine paznokcie i plecy tak jakby krew nie krążyła poprawnie. Nie wiem co mam już robić ..jego zmęczenie odbija się na mnie bo się kłócimy A na dodatek jestem w 7 mc ciąży. Z mojego punktu to wyglada tak że się sam nakręca tym że gdy zbliża się noc już zakłada że nie będzie mógł spać i tak koło się zamyka. Do tego dochodzi obawa czy poradzimy sobie we czwórkę (chodzi o finanse) gdyż mamy już 12 letniego syna. Co to może być..? Czy to objawy depresji i dlatego nie może spać? Weronika

Witam Panią,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe, praca przy komputerze i wiele innych.

Objawy, które Pani opisuje mogą sugerować rozwijające

zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do problemów ze snem.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu, należy dotrzeć

do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pani męża do skonsultowania problemu z psychologiem

i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem i pomoże

Panu uporać się z zaburzeniami snu.

Gdyby Pani mąż chciał porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/