Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie z bezsennością?

mam problemy ze spaniem. praktycznie od kilku lat nie spie efektywnie. budze sie kilka razy w nocy. nie moge zasnac. probowalam wszystkiego: farmakoterapii, wysilku fizycznego przed snem, zmiany nawykow zywieniowych. moze Panstwo maja jakis pomysl na polepszenie sytuacji. z gory dziekuje za kazda informacje.
ponad rok temu

Współchorobowość w depresji

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Jeżeli od dłuższego czasu próbuje poradzić sobie Pani z bezsennością, ale żadna metoda nie jest skuteczna, warto byłoby się zgłosić do specjalisty w poradni leczenia zaburzeń snu. Ponadto, trzeba mieć świadomość, że problemy ze spaniem – bezsenność, płytki sen, częste wybudzanie się itp. – niejednokrotnie towarzyszą problemom emocjonalnym i zdrowotnym, np. nerwicy, depresji, menopauzie. Oprócz leków, zmiany nawyków żywieniowych czy wysiłku przed snem, warto pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny snu. Pomóc może także aromaterapia, muzykoterapia, masaże czy trening relaksacyjny przed snem. Niektórym pomagają zioła nasenne, np. wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego, szyszki chmielu czy liści melisy. Więcej o sposobach radzenia sobie z bezsennością przeczyta Pani w poniższych artykułach: Sposoby na bezsenność Leczenie bezsenności Leki na bezsenność Aromaterapia na bezsenność Zioła na bezsenność Jak zwalczyć bezsenność? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Pragnę ostrzec przed lekami z grupy benzodwuazepin, które często są ordynowane w zaburzeniach snu, to działa w ten sposób że chory uzależnia się od tego i potem nie może już normalnie funkcjonować. Pozdrawiam serdecznie

Doświadczony neurolog i neurochirurg.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy